„Wiosna w obiektywie” – wyniki konkursu

Po obejrzeniu ponad 300 prac fotograficznych, które wpłynęły na konkurs, jury w składzie: Andrzej Grygiel, Aneta Miąsik i Robert Miśkowiec, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

I miejsce jury przyznało pani Marii Matysik z Rabki-Zdroju

II miejsce jury przyznało Justynie Kraus ze Skomielnej Białej

III miejsce jury przyznało Danielowi Czyszczoniowi ze Skawy

Wyróżnienia otrzymują: Bogusława Surówka z Lubomierza i Olga Solowska z Jordanowa.

Poniżej nagrodzone prace.

 

Jury zwraca uwagę na bardzo duże zainteresowanie konkursem, co można rozumieć, jako duże zainteresowanie fotografią w ogóle – co bardzo cieszy. Na konkurs swoje zdjęcia nadesłali mieszkańcy: Rabki-Zdroju, Jordanowa, Mszany Dolnej, Sidziny, Osielca, Tenczyna, Skomielnej Białej, Skawy,  Chabówki, Łętowego, Łętowni, Łostówki, Lubomierza, Poręby Wielkiej, Rokicin Podhalańskich, Kasiny Wielkiej, Naprawy i Bielanki.

Szczególnie cieszy rozpiętość wiekowa fotografów-amatorów: najmłodszy uczenik konkursu ma 9 lat, najstarszy 64. Oznacza to, że fotografia jest hobby dla ludzi w każdym wieku.

Zdaniem jury na szczególne wyróżnienie spośród wszystkich nadesłanych zasługują prace pani Marii Matysiak, jako dojrzałe, przemyślane, bardzo dobre technicznie i znakomite w odbiorze. Świadczy to o dużym talencie autorki. Właścicie każde z nadesłanych przez nią zdjęć zasługiwało na miejsce w pierwszej trójce nagrodzonych.

Jury składa podziękowania organizatorom konkursu za propagowanie fotografii na amatorskim poziomie, nagrodzonym i wyróżnionym dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom konkursu wytrwałości w rozwijaniu pasji i w poszukiwaniu konkursowych ujęć.